Turbo Fiyat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turbo Tamir

Turbo iç parçaları yağlama suretiyle çalışır  yağlama eksilmesi nedeniyle turbo nun iç parçaları yağlanma sağlanmadığında aşınmaya maruz kalarak turbonuzun randımanının düşmesine neden olur.

Fotagrafta görünen A-B-C-G noktaları yağlama sorunu olduğunda Turbonun aşınan noktalarıdır.H-I noktaları yağlama giriş ve çıkışlarıdır. Turbolu araçlarda araç içinde veya kullanma kılavuzunda yazan 1 dakika  çalıştırarak öyle kullanın ibaresi motor basıncıyla hareket eden yağın  turbo parçaların yağlanması için gereken süredir.Aşağıdaki fotoğraflarda yağlama sorunu nedeniyle turbonun aşınan parçalarına örnekler verilmiştir.

Bunun dışında turbonun hava akış kanalları E-D noktalarında hava akışı komprosörü sağlar. Kullandığınız hava filitresi eger kalitesizse hava filitresinden dağılan kopan parçalar hava kanallarından B-G noktası olan pervenelere değecek yüksek hızda  dönen bu pervaneler bu parçaların çarpması nedeniyle zarar görecektir. Bu zarar ise turbonuzda turbo pervanesinin bozulması nedeniyle ıslık sesine benzeyen bir ses çıkartacak haliyle komprosörü düşen turbonun aracınızın performansını olumsuz etkileyecek dönütleri olacak hatta balansı bozulan pervanenin turbo mil yüzük gibi parçalarda yağlama etkisinin normal olmasına rağmen aşınmaya neden olacak balanssız dönüş arızalara neden olacaktır. Fotograflarda hava filitresinden kopan veya hava filtresinden geçen parçaların pervane üzerindeki etkisi görülmektedir.

 Sonuç olarak turbonun farklı nedenleriyle aşınmış kullanılamaz hale gelen bir parçası nedeniyle komple sıfır turbo almak veya sıfırı her zaman iyidir demek bütçeye ek yük getirecektir . 4L Turbo turbo aşınan turbo parçalarının orjinalini takarak turbonuza ömür  katar.

Turbo Satışı Turbo Tamiri Garantili Turbo

0532 794 1222