Turbo Fiyat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marin Grubu turbo satışı

Marin Grubu turbo satışı yapmaktayız genelde yat  ve  teknelerde kullanılan ıhı garret  ve diğer markalara ait turboların tamiri veya  sıfır turbo satışı yapmaktayız.  Turbo tamir ve satış fiyatları için bizi arayın 

Garanti Kapsamı

Sattın aldığınız ve tamir ettiğimiz turbolar için, işlem tarih itibarı ile montaj talimatlarına uymak kaydıyla 12 aylık bir hizmet garantisi vermektedir.

Turbo montaj el kitapçığında belgelendiği gibi, araç üreticisi tarafından onaylı ve tavsiye edilen motor yağını kullanmanızı önerilir.

Turbo garantisi turbo tamiri veya değiştirmeyle sınırlıdır. Bu kapsamda; yağ değişim aralığı, hava filtresi değişimi ve motor yağı kalitesi önemlidir. Bu nedenle :

  • Satın aldığınız turbolar 1 yıl garantilidir.
  • Turbo montajında turbonuzun yag yag filitresi ve hava filitrelerinin değişimi gerekmektedir. Turbonuzun montajını bizler yaptığımızda bu iş ve işlemleri de gerçekleştirmekteyiz. Bakım zamanının geçmesi sonucu yağlama problemi ile arızalanan turbolar garanti kapsamı dışındadır.
  • Turboların arızalanma nedenleri: Periyodik bakımın zamanında yapılmaması yağlama sorunları turbo arızasına yol açar. Kalitesiz hava filitresi kullanmak hava filtresinin yırtılmak dağılmak  suretiyle turbonun pervanelerine hasar vermesi turbo arızasına yol açar.Bu durumlar garanti kapsamına girmez.Kullanıcı hatası olarak kabul edilir.
  • Turbo garantisi üretim hatalarını kapsar malzemede olan hata ile ilgilidir.
  • Bakım yapmazsanız turbo yağlama işlemini gerçekleştirmez turbo ,motor gibi yagsızlıktan sarar veya turbo kitlenir ,bu tür arızalar kullanıcı hatası olarak değerlendirilir. Garanti kapsamına girmez.
  • Bunun dışında satın aldığınız  veya tamirini yaptırdığınız  turbo  aracınızın  arıza ışığını yakması performans  kaybı gibi konularda  sorun çıkardığında   garanti kapsamında  değerlendirilir.

Turbo Fiyatları

Turbo Satışı=Turbo alışverişlerinizde kargo ücretini biz ödüyoruz
İletişim için tıklayınız

Tüm Türkiyeye turbo satışımız vardır Türkiyenin her noktasına satışımız devam etmektedir.

SampleGaranti Bilgisi
0212 481 8275

Tüm turbolarımız 1 yıllık garanti kapsamında satılmaktadır. Uygun fiyatlarla kredi kartına taksitli alış işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

 

Turbo Tamir

Turbo iç parçaları yağlama suretiyle çalışır  yağlama eksilmesi nedeniyle turbo nun iç parçaları yağlanma sağlanmadığında aşınmaya maruz kalarak turbonuzun randımanının düşmesine neden olur.

Fotagrafta görünen A-B-C-G noktaları yağlama sorunu olduğunda Turbonun aşınan noktalarıdır.H-I noktaları yağlama giriş ve çıkışlarıdır. Turbolu araçlarda araç içinde veya kullanma kılavuzunda yazan 1 dakika  çalıştırarak öyle kullanın ibaresi motor basıncıyla hareket eden yağın  turbo parçaların yağlanması için gereken süredir.Aşağıdaki fotoğraflarda yağlama sorunu nedeniyle turbonun aşınan parçalarına örnekler verilmiştir.

Bunun dışında turbonun hava akış kanalları E-D noktalarında hava akışı komprosörü sağlar. Kullandığınız hava filitresi eger kalitesizse hava filitresinden dağılan kopan parçalar hava kanallarından B-G noktası olan pervenelere değecek yüksek hızda  dönen bu pervaneler bu parçaların çarpması nedeniyle zarar görecektir. Bu zarar ise turbonuzda turbo pervanesinin bozulması nedeniyle ıslık sesine benzeyen bir ses çıkartacak haliyle komprosörü düşen turbonun aracınızın performansını olumsuz etkileyecek dönütleri olacak hatta balansı bozulan pervanenin turbo mil yüzük gibi parçalarda yağlama etkisinin normal olmasına rağmen aşınmaya neden olacak balanssız dönüş arızalara neden olacaktır. Fotograflarda hava filitresinden kopan veya hava filtresinden geçen parçaların pervane üzerindeki etkisi görülmektedir.

 Sonuç olarak turbonun farklı nedenleriyle aşınmış kullanılamaz hale gelen bir parçası nedeniyle komple sıfır turbo almak veya sıfırı her zaman iyidir demek bütçeye ek yük getirecektir . 4L Turbo turbo aşınan turbo parçalarının orjinalini takarak turbonuza ömür  katar.